Firma

Szkolenia w sieci – czy to ma sens?

• Zakładki: 387


Pandemia koronawirusa zmusiła nas wszystkich do zmiany wielu przyzwyczajeń życiowych. Niespodzianki nie ominęły również przedsiębiorców i osób aktywnie poszukujących pracy. Obie strony nadal chcą się kształcić, a coraz większą popularnością cieszą się szkolenia internetowe. Czy taka forma rozwijania kompetencji jest naprawdę przydatna?

Ucz się, będąc gdziekolwiek zechcesz

Największą przewagą kursów online nad zajęciami stacjonarnymi jest większy komfort uczestników. W spotkaniach prowadzonych dzięki kamerce internetowej i urządzeniom mobilnym może wziąć udział niemal każdy chętny, bez względu na to, gdzie obecnie przebywa. Już nie trzeba tracić czasu na dojazdy i stanie w korkach. Znika też konieczność wcześniejszego wstawania i szykowania się do wyjścia. Wystarczy otworzyć laptopa albo włączyć telefon, zalogować się na podanej przez organizatora stronie i w ciągu kilku chwil zyskujemy dostęp do najcenniejszych treści szkoleniowych, które oferują prowadzący.

Zyskaj dostęp do materiałów online

Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych kursów, również uczestnicy szkoleń online zyskują dostęp do wartościowych materiałów już po zajęciach. Tym razem jednak, zamiast teczki wypełnionej wydrukowanymi notatkami i folderami, mowa z reguły o pełnych praktycznych przykładów nagraniach video albo audio. Pobierając je wybrane urządzenie mobilne albo dysk wirtualny, możemy wracać do nich w dowolnej chwili bez obawy o to, że zostaną przypadkowo zniszczone podczas użytkowania. Wielu organizatorów szkoleń online decyduje się również na nagrywanie poszczególnych sesji i rozpowszechnianie linków do nich wśród uczestników. W ten sposób możesz raz jeszcze odsłuchać dowolny wykład, kiedy tylko zechcesz.

Znajdź pracę od razu po kursie

Wystarczy chwilę poszukać, aby przekonać się, że wiele spośród szkoleń internetowych jest organizowanych we współpracy z różnymi platformami online. Takie połączenie otwiera przed uczestnikami ważne drzwi do kariery i daje im możliwość rozpoczęcia stażu w renomowanych firmach z całego świata. Niejednokrotnie partnerzy wybranych szkoleń zapraszają najaktywniejszych słuchaczy do udziału w procesie rekrutacji, a stąd jest już prosta droga do potencjalnego zatrudnienia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
311 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *