Firma

3 sytuacje, w których faktoring firm Ci się opłaca

• Zakładki: 53


Faktoring firm to nowoczesna forma finansowania bieżącej działalności firmy. Dzięki faktoringowi nie musisz czekać na przelew od kontrahenta do ostatniego dnia płatności na fakturze. Możesz dostać pieniądze za usługę albo towar jeszcze tego samego dnia i spokojnie finansować aktualne zamówienia i koszty produkcji. Wielu przedsiębiorców słusznie traktuje usługi faktoringowe jako alternatywę dla kredytu. Faktoring w praktyce ma wiele plusów, ale skąd wiedzieć, czy to usługa dla Ciebie? Zobacz, dla kogo jest przeznaczony faktoring i poznaj 3 przypadki, w których faktoring firmy opłaca się najbardziej.

Dla jakich firm faktoring?

Co do zasady faktoring firmy jest przeznaczony dla firm, które:

  • przez specyfikę swojej branży muszą oferować długie terminy płatności kontrahentom,
  • potrzebują środków do finansowania bieżącej działalności,
  • chcą zminimalizować ryzyko utraty płynności finansowej.

Faktoring firmy to szansa na szybkie dostarczenie firmie gotówki bez konieczności zaciągania kredytu. Ale kiedy dokładnie skorzystanie z faktoringu będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy? 

Kiedy skorzystać z faktoringu?

Weźmy pod lupę 3 sytuacje, w których warto sięgnąć po finansowanie z firmy faktoringowej.

Twoja firma nie ma zdolności kredytowej

Rozwijasz start-up albo Twoja firma dopiero stawia pierwsze kroki na rynku? Masz krótką historię kredytową? Możesz mieć kłopot z uzyskaniem kredytu obrotowego w banku. Inaczej wygląda to w przypadku faktoringu. Koszt faktoringu zaksięgujesz jako koszt działalności, a to znaczy, że sam faktoring nie będzie miał wpływu na zdolność kredytową Twojego przedsiębiorstwa. Nie spowoduje zadłużenia, a do tego nie będzie wymagał całego stosu dokumentacji potwierdzającej zdolność kredytową. 

Zaczynasz współpracę z dużym lub zagranicznym klientem

Udało Ci się podpisać umowę z dużą firmą, ale kontrahent wymaga długich terminów płatności. Nie chcesz stracić takiej okazji, dlatego potrzebujesz rozwiązania, które pomoże Ci uniknąć ryzyka zatorów płatniczych. Podobnie wygląda sytuacja z klientami międzynarodowymi – za granicą wydłużone terminy płatności często są normą. Dzięki faktoringowi masz szybki dostęp do gotówki.

Oferujesz usługi albo produkty popularne sezonowo

Prowadzisz biznes sezonowy? Sprzedaż Twoich produktów przypada na konkretny okres w roku? Kiedy w ciągu kilku miesięcy roku kumulują się największe wydatki, możesz potrzebować dodatkowych źródeł finansowania. Takim źródłem może być właśnie faktoring firm.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą faktoringową AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *