Finanse

Zamiast trzymać pieniądze w skarpecie, zainwestuj je w nieruchomość

• Zakładki: 151


Nie od dziś wiadomo, że trzymając pieniądze przez dłuższy czas w jednym miejscu, z pewnością stracimy. Nasze oszczędności zmniejsza inflacja więc, zamiast chować je „w skarpecie” czy skarbonce, warto inwestować. Dobrym pomysłem będzie na przykład inwestycja w nieruchomości. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć ten krok.

Jedna inwestycja – wiele możliwości

Kupując nieruchomość, dajemy sobie naprawdę wiele możliwości. Nie musimy przecież sami w niej mieszkać – swobodnie możemy przeznaczyć ją na wynajem albo po prostu sprzedać zaraz po renowacji. Często okazuje się jednak, że raz zakupioną nieruchomość warto „zatrzymać” na dłużej. Wszystko dlatego, że rynek mieszkań regularnie się waha, a ceny nieruchomości potrafią zmieniać się w mgnieniu oka. Jeśli więc kupiliśmy już mieszkanie czy dom, czasem warto zaczekać, zamiast sprzedawać je od razu.

Rosnący wzrost zainteresowania

Mieszkania i domy cieszą się niemal stałym zainteresowaniem ze strony kupujących. Nic w tym dziwnego – wielu z nas marzy o „własnym kącie. Posiadanie nieruchomości z pewnością może pomóc zaplanować dalsze życiowe kroki i osiągnąć niezależność oraz stabilność. Rosnące zainteresowanie zakupem lub wynajmem mieszkań widać dziś przede wszystkim w dużych miastach, w których stopniowo pojawia się coraz więcej obcokrajowców i osób z innych części Polski. Wszyscy oni szukają możliwości osiedlenia się, dlatego właściciele mieszkań z pewnością nie mogą narzekać na brak potencjalnych nabywców.

Niskie ryzyko strat

W przeciwieństwie do lokat i innych rodzajów inwestycji, kupowanie nieruchomości w postaci lokalu użytkowego albo mieszkania niesie ze sobą naprawdę niewielkie ryzyko. Decydując się na inwestycję w nieruchomości, właściwie nie musimy martwić się zmiennymi stopami procentowymi czy inflacją, ponieważ nie ma ona wpływu na przykład na wysokość wypłacanych w przypadku lokat odsetek. Warto jednak pamiętać o tym, że rynek nieruchomości również może zostać dotknięty długofalowym kryzysem lub nagłym załamaniem. Właśnie dlatego tak ważna jest jego obserwacja i podejmowanie przemyślanych decyzji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
278 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *