Firma

Jak przygotować mieszkanie do rozmowy kwalifikacyjnej online?

• Zakładki: 46


Sprawdź, jak przygotować mieszkanie i kadr w kamerce laptopa, by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i zostać zatrudnionym. Poznaj podstawowe elementy, o które warto zadbać przed rozpoczęciem rozmowy, a nawet dzień wcześniej. Zapraszamy do lektury!

Warunki domowe rozmowy kwalifikacyjnej online

Ponieważ zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną otrzymuje się co najmniej dzień wcześniej, możesz powiadomić o tym domowników i sąsiadów, by zadbać o komfortowe warunki. Jeśli w domu są dzieci, poproś kogoś o wyjście z nimi na spacer. W tle nie powinno być słychać telewizora, konsoli do gier, pralki. Sąsiad pewnie też może zrobić przerwę w remoncie i na przykład napić się kawy.

Warunki sprzętowe rozmowy kwalifikacyjnej online

Dzień przed oraz tuż przed rozmową sprawdź jakość połączenia internetowego. Zweryfikuj, czy bez trudu logujesz się na platformę, na której odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna. Zadbaj o to, by mieć pod ręką zapasowy sprzęt – telefon lub tablet z osobnym łączem internetowym. Upewnij się, że działają Ci kamerka, mikrofon i słuchawki.

Kadr w kamerze podczas rozmowy kwalifikacyjnej online

To, co pokażesz w kamerze rekruterowi, może przesądzić o nawiązaniu współpracy lub rezygnacji. Niech będzie to pusta ściana, ewentualnie coś, z czym chcesz być kojarzony, np. regał z książkami branżowymi bądź mapa myśli wskazująca na to, że jesteś kreatywny i dobrze zorganizowany. Miej na uwadze, że w czasie rozmowy światło na zewnątrz może się zmieniać, więc polegaj raczej na świetle sztucznym, które będzie stałe. Nie zapomnij też o pełnym i schludnym ubiorze – to, że w kamerce docelowo ma być widoczny tylko tors, nie znaczy, że powinieneś mieć spodnie od piżamy.

Gotowy na rozmowę kwalifikacyjną? Aplikuj online: praca Szczecin!

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
199 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *