Prawo i podatki

Kiedy warto skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej?

• Zakładki: 130


Choć bezpłatna pomoc prawna przysługuje każdemu i jest dostępna w niemal wszystkich dużych miastach Polski, niewiele osób decyduje się na to, aby z niej skorzystać. Warto zdawać sobie sprawę z tego, w jakich sytuacjach bezpłatna pomoc prawna może się okazać naprawdę przydatna. Oto kilka przykładów, które mogą się przydać w codziennym życiu.

Spór z przełożonym – prawo pracy

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi do prawników zgłaszają się obywatele szukający bezpłatnej pomocy, są kwestie związane z brakiem porozumienia z pracodawcą. Czasami może chodzić o kwestię niewłaściwie opłacanych nadgodzin, innym razem kłopot stanowi niewypłacony ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Za każdym razem osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na tradycyjną wizytę w kancelarii, mogą zgłosić się do specjalnych punktów wsparcia, w których zostanie im udzielona bezpłatna pomoc prawna. Dzięki temu nie trzeba już głowić się nad tym, jak rozwiązać określony problem z miejscu pracy – wystarczy skorzystać z doświadczenia specjalisty.

Kłopoty z sąsiadem? Bezpłatna pomoc prawna!

Zbyt głośni lokatorzy mieszkania obok albo drzewo, które wbrew naszej woli zajmuje fragment należącej do nas posesji – każda z tych sytuacji wymaga szybkiego rozwiązania dzięki wyborowi odpowiedniej metody. Zgłaszając się do punktu bezpłatnych porad prawnych, można liczyć nie tylko na wysłuchanie, ale przede wszystkim na przedstawienie wszystkich dostępnych możliwości rozwiązania kłopotliwej sytuacji. Dzięki tej krótkiej wizycie pozornie skomplikowany problem z pewnością zniknie już niebawem.

Odrzucona reklamacja – poznaj prawa konsumenta

Z prośbą o bezpłatną poradę prawną zgłaszają się również kupujący, których reklamacja została odrzucona przez sklep lub producenta. Na czele niechlubnej listy „niechcianych” produktów znajduje się obuwie, ale nie oznacza to, że jego reklamacja nie jest możliwa. Wybierając punkt bezpłatnej pomocy prawnej, profesjonalista wskaże dokumenty, które należy wypełnić oraz podpowie, jakie kolejne kroki warto poczynić, aby już niebawem móc cieszyć się z korzystnej dla nas decyzji dotyczącej reklamacji towaru.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
242 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *