Firma

Jak robić lepsze notatki? Kilka trików, które sprawią, że notatki będą bardziej czytelne

• Zakładki: 55


Oczywiście każdy z nas ma swoje sposoby, by notatki były czytelne i by ułatwiały naukę. Niektórzy chętnie stosują skróty, inni ich unikają. Z całą pewnością w robieniu dobrych notatek doskonale sprawdza się wyłuszczanie najważniejszych fragmentów kolorowymi flamastrami. Najlepiej, by wybrać kilka kolorów i konsekwentnie zaznaczać nimi wybrane partie materiału. Nie bójmy się także podkreśleń i wypunktowań – sprawią one, że notatki nie będą nieprzyjazną dla naszego wzroku ścianą tekstu, a zebranymi informacji, podanymi w ciekawej formie.

Pisanie odręcznych notatek piórem lub długopisem

Jeśli z różnych przyczyn wykonujemy notatki ręcznie, warto poprawić charakter pisma. Należy także przywiązać uwagę do jakości materiałów piśmienniczych, jakich używamy. Pisząc dobrze dobranym piórem lub długopisem, ręka nie będzie się szybko męczyć, a nasze pismo będzie czytelniejsze. Również jakość papieru ma znaczenie – im większa gramatura, tym lepiej. Warto sięgnąć także po funkcjonalne notesy, praktyczne kolorowe karteczki i inne gadżety, które ułatwią nam robienie dobrych notatek, a później naukę z ich wykorzystaniem.

Uzupełnianie notatek po zajęciach to bardzo skuteczny sposób na utrwalenie wiadomości z zajęć – udowodniono, że powtarzanie materiału w przeciągu 24 godzin daje doskonałe wyniki. Osoby, którym zawsze brakuje czas na naukę przed klasówką czy egzaminem, powinny więc połączyć techniki robienia dobrych notatek z krótką, choćby pięciominutową powtórką materiału w dniu, w którym odbyły się zajęcia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym ldsklep.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
138 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *