Firma

Na czym polega obróbka CNC i jakie są zalety tej technologii?

• Zakładki: 41


Obecnie niemal każda gałąź przemysłu wymaga stosowania maszyn i urządzeń o parametrach, pozwalających na niezwykle precyzyjną ich pracę. Silniki, formy wtryskowe i inne komponenty muszą być więc również wykonane z zachowaniem najwyższych standardów. Pozwala na to obróbka CNC, która skutecznie wypiera tradycyjną obróbkę skrawania. Czym się wyróżnia obróbka CNC?

Precyzyjna obróbka CNC dzięki wielofunkcyjnej maszynie

Gdy z jednej bryły materiału – np. z bloku stali – chcemy uzyskać skomplikowany kształt, element silnika, maszyny czy urządzenia, najbezpieczniej będzie skorzystać z technologii CNC. Obróbka ta polega na wykrawaniu z bloku dowolnych otworów, tuneli i innych kształtów, zgodnie z parametrami uwzględnionymi w dokumentacji. Maszyna CNC pracuje bowiem na podstawie wprowadzonych wartości, dzięki czemu obróbka skrawania CNC ma ogromną przewagę nad tradycyjną metodą skrawania.

Zlecając wykonanie obróbki CNC, warto zgłosić się do firmy, która dysponuje wielofunkcyjną maszyną. Urządzenie takie pozwala na jednoczesne wycinanie, frezowanie, gwintowanie, co w połączeniu z wyznaczaniem jednocześnie wszystkich płaszczyzn optymalizuje proces. Dzięki temu obróbka CNC trwa krócej i pozwala ograniczyć ilość odpadów, co przekłada się na zmniejszenie kosztów.

Obróbkę CNC można wykonać zarówno na metalach, w tym stali nierdzewnej, jak i tworzywach sztucznych. Uniwersalność, ogromna precyzja i wydajność technologii CNC sprawia, że sięga po nią coraz więcej przedsiębiorców.

Artykuł powstał we współpracy z firmą New Cut.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *