Firma

Szkolenia BHP – co ile trzeba je robić, jak długo są ważne?

• Zakładki: 346


Ochrona zdrowia pracowników to podstawowy obowiązek pracodawcy. Jeżeli prowadzisz własną działalność, musisz zapewnić swojemu zespołowi bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Środki ochrony osobistej nie wystarczą – musisz zadbać o regularne szkolenia BHP. Co ile lat trzeba je robić? Jak długo są ważne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co ile lat robić szkolenie BHP?

Szkolenia BHP są organizowane przez pracodawców lub prowadzone na zlecenie przez firmy uprawnione do działalności szkoleniowej i przeprowadzenia szkolenia BHP. Wrocław, Warszawa, Kraków – w każdym większym i mniejszym mieście znajdziesz dobrego specjalistę, który przeprowadzi dla Twoich pracowników szkolenie, takiego jak firma szkoleniowa H&S Solutions. Ale wróćmy do sedna sprawy – jak często należy zlecać takie szkolenia?

  • Co roku – pracownicy kadry robotniczej, którzy wykonują szczególnie niebezpieczne prace
  • Co 3 lata – pracownicy kadry robotniczej
  • Co 5 lat – pracodawcy, kierownicy, brygadziści, pracownicy inżynieryjno-techniczni, konstruktorzy maszyn, pracownicy służby BHP, pracownicy narażeni na szkodliwe dla zdrowia czynniki
  • Co 6 lat – pracownicy administracyjno-biurowi, kiedy działalność pracodawcy znajduje się w kategorii ryzyka wyższej, niż trzecia

Ze szkoleń okresowych zwolnieni są pracownicy administracyjno-biurowi, którzy wykonują działalność o kategorii ryzyka niższej, niż trzecia. Pamiętaj, że szkolenie BHP musisz zorganizować nie później, niż 12 miesięcy od daty przyjęcia pracownika do pracy!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
476 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *