Finanse

Pozew ws Amber Gold szansą na odzyskanie pieniędzy

• Zakładki: 53


Upadek Amber Gold oznaczał dla wielu osób utratę dużych oszczędności. Warto jednak mieć świadomość, że pojawia się możliwość ich odzyskania. Z czego ona wynika? Jak odzyskać pieniądze z Amber Gold? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czy można liczyć na odzyskanie pieniędzy z Amber Gold?

Jak wspomniano pojawia się obecnie możliwość odzyskania pieniędzy z Amber Gold, czyli firmy, której upadek wstrząsną polskim światem finansów. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku ogłoszonym 1 lipca 2022 roku orzekł, że pokrzywdzonym w przez Amber Gold, którzy wpłacili spółce pieniądze w okresie od marca 2011 roku do sierpnia 2012 r. należą się odszkodowania od Skarbu Państwa w łącznej kwocie 23 milionów złotych. Co więcej, poszkodowani mogą liczyć również na odsetki ustawowe za zwłokę w wypłacie odszkodowania. Obecnie trwa postępowanie apelacyjne w tej sprawie, jednak po jego zakończeniu poszkodowani planują złożyć kolejny pozew ws. Amber Gold, co ma na celu wypłatę odszkodowania.

Jak odzyskać pieniądze z Amber Gold?

Osoby pokrzywdzone w aferze Amber Gold, które nie uczestniczyły w postępowaniu zbiorowym zakończonym wyrokiem z dnia 1 lipca 2022 roku powinny zapisać się na nowy pozew grupowy w sprawie Amber Gold, co pozwoli im odzyskać stracone pieniądze. Szanse w tym przypadku uzależnione są od zakończenia wspomnianego już postępowania apelacyjnego oraz sprawy karnej przeciwko Barbarze K., która jako ówczesny prokurator zajmowała się przed laty sprawą Amber Gold.

Podsumowując należy stwierdzić, że uczestnictwo w nowym pozwie zbiorowym ws Amber Gold to szansa na odzyskanie utraconych oszczędności. Decydując się na to rozwiązanie warto skorzystać z pomocy prawnej, którą oferuje m.in. Kancelaria GKR Legal, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
38 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *