Finanse

Faktoring dla małych firm – czy jest możliwy?

• Zakładki: 42


Czym jest faktoring i czy warto na niego postawić? Faktoring to proces, w którym firma sprzedaje swoje niezapłacone należności stronie trzeciej. Ta trzecia strona staje się wówczas właścicielem należności i jest odpowiedzialna za “ściąganie” pieniędzy od przedsiębiorców. Faktoring więc może zapewnić dopływ gotówki firmie, która nie otrzymała pieniędzy od swoich kontrahentów. Proces ten może być korzystny zarówno dla firmy, która sprzedaje należności, jak i dla strony trzeciej, która je kupuje.

Faktoring dla małych firm – dlaczego warto?

Faktoring dla małych firm może być świetnym sposobem na pozyskanie kapitału obrotowego. Firmy faktoringowe skupują należności od przedsiębiorstw, zapewniając im fundusze potrzebne do dalszego funkcjonowania. Niektóre firmy proponują miesięczny koszt finansowania rzędu 2-3%. Może to być świetna opcja dla małych firm, posiadających faktury, których zapłata trwa zdecydowanie dłużej niż zwykle. Dlaczego jest to tak ważne? 

Faktoring może zapewnić firmom gotówkę, której potrzebują na pokrycie płac, czynszu i wielu innych wydatków. Ważne jednak, aby starannie wybrać firmę faktoringową, ponieważ nie wszystkie firmy oferują dobrą jakość i mają doświadczenie na rynku. 

Podsumowując, faktoring będzie doskonałym rozwiązaniem dla małych firm, które potrzebują kapitału obrotowego. Wybierając odpowiednią firmę faktoringową, przedsiębiorstwa mogą uzyskać gotówkę, której potrzebują, aby kontynuować działalność w oczekiwaniu na zapłatę faktur.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *