Firma

Jak ubrać się na rozmowę o pracę online?

• Zakładki: 47


Dziś praca zdalna to już standard. Również rozmowy kwalifikacyjne przeniosły się do internetu. Problemy kandydatów pozostają jednak niezmienne – jak się zaprezentować, żeby dobrze wypaść, w co się ubrać? Rekrutacyjny call przez Skype’a albo Zooma rządzi się swoimi prawami, ale w kwestii ubioru rekruterzy zalecają raczej tradycyjne podejście. Jak w takim razie ubrać się na rozmowę rekrutacyjną online?

Rekrutacja online – co założyć?

Pierwsze chwile rozmowy kwalifikacyjnej są niezwykle istotne. To czas, w którym masz zrobić na rekruterze jak najlepsze wrażenie. Rektuter ocenia nie tylko Twoje zachowanie, ale też to, jak wyglądasz: czy prezentujesz się profesjonalnie. I to nawet, kiedy rozmowa odbywa się w formie online. Dlatego zaleca się, aby wybrać strój formalny i traktować całą rozmowę jak sytuację służbową. Najlepiej więc ubrać się jak na spotkanie w siedzibie firmy. Mężczyźni mogą założyć marynarkę i krawat, z kolei kobiety – żakiet i koszulę. Jeżeli wiesz, że spotkanie będzie nieco mniej formalne, możesz postawić na bluzkę koszulową i eleganckie spodnie lub spódnicę. Zadbaj o to, aby koszula była perfekcyjnie wyprasowana.

Szukasz pracy zdalnej? Sprawdź oferty: praca Kielce lub wybierz inne miasto  i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej online!

Jak się NIE UBIERAĆ na rozmowę kwalifikacyjną online?

Czego nie robić? Zdecydowanie odradzamy dresy i t-shirt! Kiepskim pomysłem będzie też ubieranie się tylko od pasa w górę. W sytuacji, kiedy w trakcie spotkania będziesz musiała wstać od komputera, rekruter zobaczy oryginalne połączenie dresów i marynarki, a tego lepiej uniknąć. Unikaj też bardzo wyrazistych akcentów w stylizacji – wielkie żaboty, intensywne kolory i odważne kroje pozostaw na inne okazje.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
188 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *