Finanse

Sprawdź, jak oszczędzić, kupując prezenty

• Zakładki: 380


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi przybywa pretekstów do wydawania pieniędzy. Nic w tym dziwnego, bo przecież wręczaniu prezentów bliskim towarzyszą wspaniałe emocje. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy na przełomie roku, warto poznać kilka sprawdzonych sposobów.

Nie bój się rat zero procent

Choć dla wielu osób takie hasło brzmi podejrzanie, kupowanie na raty z zerowym oprocentowaniem to często doskonały pomysł na rozłożenie wydatków w czasie. Ostatecznie cena zakupionego w systemie ratalnym towaru wyniesie tyle samo, co gdybyś zapłacić za niego od razu w całości, a jednak mniejsze, przelewane regularnie kwoty będą tylko nieznacznie obciążały Twój portfel. Raty zero procent to częsta taktyka stosowana przez producentów i sprzedawców elektroniki. W ten sposób możesz się cieszyć upragnionym sprzętem wcześniej i spłacać go już podczas użytkowania.

Postaw na DIY

Prezenty i akcesoria wykonane samodzielnie to coraz częstszy wybór miłośników unikalnych rozwiązań. Jeśli stworzysz coś sam, nie będziesz musiał dodatkowo za to płacić, a dodatkowo taki przedmiot z pewnością będzie niepowtarzalny. Technika DIY to również doskonały sposób na oszczędność. Znajdź wokół pozornie niepasujące do siebie elementy, połącz je i w ten sposób wykreuj coś wyjątkowego.

Daj przedmiotom drugie życie

Kto powiedział, że używane znaczy gorsze? Z roku na rok coraz więcej międzynarodowych marek decyduje się na wprowadzenie do ponownego obiegu produktów zwracanych przez klientów. Ostatnio takim tropem poszła Ikea, która zaproponowała kupującym niższą cenę, jeśli zdecydują się oni na wybór produktów naprawionych przez ekipę sklepu. Sprzedawane w ten sposób meble są równie użyteczne i stylowe, jak te „z pierwszej ręki”, a jednocześnie nie zaśmiecają niepotrzebnie środowiska. Jeśli chcesz oszczędzić, pamiętaj, że drugie życie możesz podarować też na przykład ubraniom czy książkom.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
535 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *